[Gösteri] Forseti Balıkçılık - Gelişmiş Balık Tutma ve Balık Tuzağı Sistemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EnemyChad

 • Yeni Üye
 • *
  • İleti: 47
  • Sunucum
Forseti RPG için yazılmış balıkçılık sistemi. Stardew Valley ve Don't Starve oyunlarından esinlenerek yapılmıştır. Elinde olta tutan oyuncular su olan her yerde balık tutabilirler.  Oltalar ve balık tuzakları hemen hemen suya yakın her yerde bulunan balıkçı NPClerden alınır. Olta denize atıldıktan sonra balığın oltaya takılmsaı beklenir. Sonrasında küçük bir mini oyun oynanır ve başarılı olursanız balık envanterinize gelir.


Sistemin bazı özellikleri:

Her balığın farklı özellikleri ve farklı tutma koşulları vardır, ama yine de haritanın her yerinde her balık tutulabilir.

Balıklar kilodan satılır. Her yakalanan balığın kilosu farklıdır. Örnek olarak tutulan 2 yaygın balığın satış fiyatı kilo farkından dolayı farklı olacaktır.

Bazı balıklar yendiği zaman oyunculara daha yükseğe zıplama, görünmezlik, yanmayı engelleme vb. gibi özellikler verebilir.

Bazı balıkların yemeği yapılabilir. Örnek: Istakoz yakaladığınız zaman süpermarketlerden tuz alıp ocakta ıstakozu pişirebilirsiniz. Pişirilen yemekler envanterin "Yemek" sekmesinden savaş anında tüketilebilir ve can yeniler. Pişirmek için gereken ocaklar market önlerinde veya oyuncuların bireysel evlerinde bulunur.

Nadir balıklar bulunur. Gökkuşağı Deniz Anası, İnci ve Hazine Sandıkları en nadirleridir. Hazine Sandıkları tek başlarına ev veya araba fiyatına satılabilecek kadar değerli olabilirler.

İstridyeler oltaya sık sık gelir. İstridyelerin içinden taş veya nadir olarak inci çıkabilir. Çıkan taşların miktarı küçük olsa da oyuncular odun ve taş kullanarak marangoz dükkanlarında mobilya üretebilir ve evlerinin içine koyabilirler.

Yakalanan balıklar balıkçılara satılır En yakın balıkçıyı bulmak için envanterden her hangi bir balığa tıklayıp 'Bul' butonuna tıklamak yeterlidir.

Balık tuzakları: Balıkçılardan balık tuzağı alınabilir. Bu tuzaklar sığ sulara yerleştirilir ve 20 saat sonra tuzağa 1-3 balık yakalanmış olur.
Hasat edilen tuzaklar tekrar otomatik olarak aynı yere kurulur. 48 saat içinde alınmayan balıklar çürür. 1 hafta boyunca kontrol edilmeyen tuzaklar yok olur. Zamanında alındığı ve ihmal edilmediği sürece her tuzak sınırsız olarak tekrar yerleştirilebilir. Videoda mevcuttur.Sistemden görseller:

Spoiler for Hiden:

Hazırladığımız bu video sayesinde sistemi daha açık şekilde görebilirsiniz.
Spoiler for Hiden:
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2024, 00:13:07 Gönderen: EnemyChad »


Script:
Sunucu: Linki görebilmek için Kayıt olun yada Giriş yapın.
NPC ped sistemi: Linki görebilmek için Kayıt olun yada Giriş yapın.
Balıkçılık: Linki görebilmek için Kayıt olun yada Giriş yapın.
 


MTASATURK


Çevrimdışı wicky

 • hasssssssikome
 • Acemi Üye
 • *
  • İleti: 170
forseti numba wan